(Видео) Митрески: Дали деструктивниот однос на ВМРО-ДПМНЕ е поради незадоволството од раководството


Наместо конструктивност, дебата и идеи, јавноста од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ гледа само блокади, деструкции и злоупотреба на собранието, вели ...
| | веќе видена | слични

Дел од работниците останаа без плата за февруари поради инаетот на пратениците. Од конфедерацијата на работодавачи не знаат точно колкава е бројката на такви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на Заев секогаш за својата неспособност обвинува друг. Тоа веќе и нивните членови го увидоа. Оттука обвинувањата на Каевски и СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ им е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Февруари ќе биде покриен со плати, а за другото одговорoт треба да го дадат пратениците во Собранието. Јас знам како би постапил да сум на нивно место, рече ...
| | веќе видена | слични

Дел од работниците иако си го одработија февруари останаа со празни паричници. Нивните работодавачи не поделија плата, иако помина законскиот рок од петнаести ...
| | веќе видена | слични

Собранието е нефункционално. Веќе неколку месеци Собранието не може да функционира. Финансиската помош од четвртиот пакет мерки не може да стигне кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот во Собранието е ставен за гласање на 23ти месецов, но огромниот број на поднесени амандмани од Алтернатива и Алијанса го ставаат под знак прашалник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Фатмир Битиќи, соопшти дека платата за февруари ќе биде покриена, а Законот за државна помош за исплата на февруарската и мартовска плата треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва беше гостин во централниот дневник на Сител телевизија каде што говореше за актуелните скандали на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Митрески: Дали деструктивниот однос на ВМРО-ДПМНЕ е поради незадоволството од раководството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: