Здравствените работници од ковид-центрите ќе бидат целосно вакцинирани во следните десетина денови


На ден се вакцинираат од 250 до 350 лица. Вакцинацијата оди добро и се спроведува во пунктот во Здравствениот дом – Скопје и во таа смисла сметам дека сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако имаме балансиран систем на рестрикции, не се исклучува можноста карантин, поголемите пратки вакцини се очекуваат на 31 март и 15 април Се очекува ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

На Велика Британија следниот месец и се заканува недостиг на вакцини поради доцнењето на пратката од индискиот Институт Серум, што ја произведува вакцината ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во вечерашното гостување во 24 Анализа, истакна дека за сите лекови и вакцини како и за вакцините против Ковид 19, се ...
| | веќе видена | слични

На крајот на март и на 15 април се очекува да пристигнат кинеските вакцини и вакцините АстраЗенека за имунизација на населението. Кинеските вакцини и вакцините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, гостуваше во „24 Анализа“, каде одговори на шпекулациите и откри дека не е точна информацијата дека тој е веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во „24Анализа“ рече дека не е вистина дека се плаши да се вакцинира и уште на почетокот на процесот, рече дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во емисијата „24 анализа“ на ТВ 24, во врска со вакцината на АстраЗенека потенцираше дека врз основа на неколку случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 360 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствените работници од ковид-центрите ќе бидат целосно вакцинирани во следните десетина денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: