Здравствените работници од ковид-центрите ќе бидат целосно вакцинирани во следните десетина денови

На ден се вакцинираат од 250 до 350 лица. Вакцинацијата оди добро и се спроведува во пунктот во Здравствениот дом – Скопје и во таа смисла сметам дека сите ...
| | веќе видена | слични

Се очекува вакцините од „Астра Зенека” да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во вечерашното гостување во 24 Анализа, истакна дека за сите лекови и вакцини како и за вакцините против Ковид 19, се ...
| | веќе видена | слични

На крајот на март и на 15 април се очекува да пристигнат кинеските вакцини и вакцините АстраЗенека за имунизација на населението. Кинеските вакцини и вакцините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, гостуваше во „24 Анализа“, каде одговори на шпекулациите и откри дека не е точна информацијата дека тој е веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во „24Анализа“ рече дека не е вистина дека се плаши да се вакцинира и уште на почетокот на процесот, рече дека ќе се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во емисијата „24 анализа“ на ТВ 24, во врска со вакцината на АстраЗенека потенцираше дека врз основа на неколку случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 402 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 369 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствените работници од ковид-центрите ќе бидат целосно вакцинирани во следните десетина денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: