ВИДЕО | Стојаноски: Сегашното мнозинство не е функционално, ВМРО – ДПМНЕ ќе состави влада која ќе ја извади земјава од кризата


Три дена после оној циркуз со мнозинството, кога фанфареа по медиумите дека имаат стабилно мнозинство, стигна понуда од Заев за Влада за национален спас и тука ...
| | веќе видена | слични

Блокираниот парламент најмногу може да е синоним за блокирана држава. Имаме над 100 закони блокирани и тоа никако да се помрдне напред. Во овој случај веќе е ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиов период ГТЦ АД Скопје, со сите сили се обидувавме да се справиме со предизвиците наметнати од моменталната ситуација. За целиот период на ...
| | веќе видена | слични

Општината Шуто Оризари во моментов има 36 активни случаи на ковид-19. Ромите во Северна Македонија сѐ уште и во 21 век на некој начин живеат изолирано од ...
| | веќе видена | слични

Пописот е исклучително важен за развојните стратегии и на локално ниво. Во општините на иста маса ги седнуваме експертите, невладините организации, носителите ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО - ДПМНЕ Дафина Стојаноска во гостување во емисијата„ Утрински Брифинг“ кажа дека нема граѓанин во државата кој е задоволен од ...
| | веќе видена | слични

Многу е важно министрите, премиерот да се дистанцираат од судството и да му овозможат простор за работа. Кај нас ова долго време не функционираше како што ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската професорка Беса Арифи во гостувањето на Утрински брифинг нагласи дека е важно политичарите да се дистанцираат и да не сакаат да влијаат врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Судската власта во последниот период како да се буди, како да почнува ветинг, проверка на судиите, дали тоа настана од барањата на самата јавност или дојде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
сите 349 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 547 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија во денешниот воздушен напад уништи 13-катна зграда, во која се сместени канцелариите на катарската телевизија Ал Џезира и американската ...
сите 340 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Стојаноски: Сегашното мнозинство не е функционално, ВМРО – ДПМНЕ ќе состави влада која ќе ја извади земјава од кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: