ВИДЕО | Филков: Секоја наредна помош до општините треба да биде условена со цврста финансиска дисциплина


Општините ако сакаат утре да излезат и дел од нив земаат кредит од странство, за кои што како гарант се јавува државата, мораат да покажат дека располагаат на ...
| | веќе видена | слични

Откако се зголемија случаите со ковид-19, косовската влада предложи наставата да продолжи онлајн. Овој предлог наиде на огромно противење, но се чини дека ова ...
| | веќе видена | слични

За разика од претходно, родителите се повеќе се јавуват за помош и поддршка на нивните деца, бидејќи забележуваат најразлични отстапувања во однесувањето кое ...
| | веќе видена | слични

Блокираниот парламент најмногу може да е синоним за блокирана држава. Имаме над 100 закони блокирани и тоа никако да се помрдне напред. Во овој случај веќе е ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиов период ГТЦ АД Скопје, со сите сили се обидувавме да се справиме со предизвиците наметнати од моменталната ситуација. За целиот период на ...
| | веќе видена | слични

Мистиката околу надрилекарството секогаш било привлечно на луѓето. Мистичноста се меша со здравствените придобвки и за жал многу пати на штета на пациентот. ...
| | веќе видена | слични

Општината Шуто Оризари во моментов има 36 активни случаи на ковид-19. Ромите во Северна Македонија сѐ уште и во 21 век на некој начин живеат изолирано од ...
| | веќе видена | слични

„Le Monde Diplomatique” ја комбинира отвореноста кон интернационалните прашања преку критичка анализа на сегменти кои што најчесто се изоставени од медиумите: ...
| | веќе видена | слични

Пописот е исклучително важен за развојните стратегии и на локално ниво. Во општините на иста маса ги седнуваме експертите, невладините организации, носителите ...
| | веќе видена | слични

Многу е важно министрите, премиерот да се дистанцираат од судството и да му овозможат простор за работа. Кај нас ова долго време не функционираше како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 429 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Филков: Секоја наредна помош до општините треба да биде условена со цврста финансиска дисциплина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: