Експертите предупредуваат: Бројот на заразени се зголемува- Болничкиот систем во Австрија оптоварен


Во Австрија, бројот на нови случаи на коронавирус постојано расте, и ова повторно може да доведе до оптоварување на болниците. Експертите велат дека веќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Источниот сосед Бугарија во наредните десет дена почнувајќи од понеделник во битката со пандемијата предизвикана од коронавирусот кој повторно зема замав ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
3 копии

За 24 часа од ковид-19 починаа 15 лица на возраст од 53– 94 години, а од 3.761 тестирања регистрирани се 1.216 нови позитивни, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Главниот град сосема очекувано брои најголем број на активни ковид-случаи, а на второ место е Прилеп, каде тој број се доближува до 1.000, додека пак во ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 116.438, бројката на оздравени пациенти е 99.126, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот дефанзивец не крие дека за момент се двоумел дали воопшто да настапи во дресот на „Лалињата“ против Украина по тоа што му се случи на Ериксен. ЕВРО ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, во завршницата на Самитот на НАТО во Брисел оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев.На средбата, на ...
сите 537 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 304 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистриран е ...
сите 419 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 347 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите предупредуваат: Бројот на заразени се зголемува- Болничкиот систем во Австрија оптоварен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: