Знае ли Арачиново што значи „Европа дома“?


Во текстот што следува намерата е да се анализираат квалитетот и карактерот на Македонија, изразени преку индексот за успехот/неуспехот на 178-те држави во ...
| | веќе видена | слични

Словачка и Чешка не се откажуваат од намерата Македонија да ги почне преговорите. Нивниот став и натаму е дека историјата треба да остане надвор од процесите ...
| | веќе видена | слични

Иако слободата на говорот е фундаментално човеково право и е темел на либералната демократија, се поставува прашањето кои се границите на слободата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словачкиот амбасадор во земјава Хенрик Маркуш денеска го поздрави објавениот план на Владата наречена „Агенда Европа дома”, којашто, како што рече, е вистински ...
| | веќе видена | слични

УШТЕ ЕДНО НАВРАЌАЊЕ НА ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ НА СЛУЧАЈОТ „МИЈАЛКОВ“ Пропустите и слабостите во функционирањето на правниот систем во случајот „Мијалков“ уште еднаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 136 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија и Европската инвестициска банка денеска ќе потпишат договор за финансирање на проекти на мали и средни претпријатија во висина од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знае ли Арачиново што значи „Европа дома“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: