Таравари: Се молиме во Белград и Зрењанин да не се покачат бројките, инаку ќе нè стават во целодневен карантин


Значи обично Комисијата за инфективни болести треба да донесе превентивни мерки, пред да се развие третиот бран, тогаш треба да се донесат одредени мерки. Јас ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во пораст е бројот на заболени и хоспитализирани со Ковид-19 во државава. Состојбата се следи, засега нема нови мерки, но останува сегашната мерка полициски ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не препорача нови мерки и рестрикции, иако министерот за здравство Филипче вели, во екот сме на третиот бран од пандемијата, со ...
| | веќе видена | слични

Додека министерот за здравство, Венко Филипче убедува дека се е под контрола, дека на опозицијата само ѝ пречи тоа што дбро се менаџира со пандемијата и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната прес-конфренеција не објави полициски час за време на викендот, објаснувајќи дека ќе ја следат состојбата и ...
| | веќе видена | слични

И покрај зголемениот број заболени од Ковид – 19 и притисокот врз болниците, Комисијата за заразни болести не предложила нови рестриктивни мерки. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 4 недели има константно зголемување на бројот на заразени од коронавирус. Само вчера потврдени беа 1.293 новозаразени од 4.094 тестирања, што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 561 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 349 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Велимир Смилевски, градоначалникот на Бутел по информациите дека бил многу близок со Камер Идризи, кој завчера вечерта беше убиен, вели дека не знаел за ...
сите 92 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 344 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 184 | | | веќе видена

Светската здравствена организација денеска ги повика богатите земји да ги преиспитаат плановите за вакцинирање деца против коронавирусот и наместо тоа да ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Се молиме во Белград и Зрењанин да не се покачат бројките, инаку ќе нè стават во целодневен карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: