Состојбата со Ковид-19 е вон контрола, мора да се прават повеќе тестови, тврди албански епидемиолог

Познатиот албански епидемиолог Илир Алимехмети оценува дека состојбата со Ковид-19 во земјата е вон контрола, додавајќи дека заразени граѓани ги преполниле ...
| | веќе видена | слични

Додека министерот за здравство, Венко Филипче убедува дека се е под контрола, дека на опозицијата само ѝ пречи тоа што дбро се менаџира со пандемијата и дека ...
| | веќе видена | слични

„Мерката полициски час е преземена кога видовме дека се зголеми бројот на заразени. Ние за да ги видиме ефектите на оваа мерка, фактички треба да чекаме недела ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Заменик-министерот за здравство Илир Хасани преку објава на својот фејсбук профил истакна дека дури и во приватните болници тешко се наоѓа кревет поради ...
| | веќе видена | слични

На својот фејсбук профил, се огласи заменик министерот за здраватво, Илир Хасани и посочи дека преполните угостителски објекти можат скапо да чинат. „И додека ...
| | веќе видена | слични

Заменик-минситерот за здравство Илир Хасани вели дека едвај има слободни болнички кревети во приватните болници додека , забавите во кафулињата не запираат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 427 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 416 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 576 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 159 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 154 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со Ковид-19 е вон контрола, мора да се прават повеќе тестови, тврди албански епидемиолог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: