Антикорупциската комисија отвори предмет за софтверот набавен од Рашковски


Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) отвори предмет за набавка на софтверот од страна на поранешниот генерален секретар на Владата, Драги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствениот долг кој го прифаќам е долгот кон граѓаните за испорака на ветеното. И тука е точката од која почнува новиот начин на работа, најави Заев во ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае кога кинеските вакцини ќе пристигнат на македонско тло, но, не се знае ни дали патот по кој првично тргна Министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Апелирам секоја надлежна институција, којашто постои во државата за проверка во законитоста на постапката за случајот со Рашковски да направи конкретно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За повеќе од 50.000 е зголемен имотот на семејството на Драги Рашковски, откако тој повеќе не е генерален секретар на Владата и е назначен за Секретар за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев го стави во исклучително лоша ситуација својот секретар Рашковски со изјава која укажува дека екс генералниот секретар на Владата набавил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителката Вилма Русковка, која го раководи Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска во изјава за „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање за случајот со набавката на софтвер, премиерот Зоран Заев упати апел до секоја надлежна институција, којашто постои во ...
| | веќе видена | слични

Јас, како претседател на Владата којшто го има именувано за еден од секретарите во мојот кабинет ќе постапам директно доколку има какво било прекршување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциската комисија отвори предмет за софтверот набавен од Рашковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: