Одговор од Царинска управа на прес конференцијата на Цветан Трипуновски


Во врска со наводите изнесени на прес конференцијата одржана денес (10.03.2021 година) од страна на господин Цветан Трипуновски, Царинската управа ве известува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Пријател на Љупчо Николовски Путерот шверца 5 шлепери тутун, а Љупчо Путерот брка путер по магацини.Откако успеа да заплени 60 тина паковања путер, или ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со писмена реакција за случајот со запленетиот путер кој викендов го обелодени вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски. „Откако ...
| | веќе видена | слични

Пријател на Љупчо Николовски Путерот шверцувал 5 шлепери со тутун, а Љупчо Путерот брка путер по магацини, се истакнува во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Љупчо Николовски и Зоран Заев молчат за шверцуваните 5 камиони тутун, а се фалат со запленети 30 килограми путер со поминат рок. Граѓаните веќе се свесни, оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако ја задолжија државата за близу 7 милијарди оставија на улица 55.000 луѓе и затворија 6.200 фирми, Заев и СДСМ ќе ја приватизираат Царина. Заев и СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Заев и СДСМ сакаат да стават рака врз наплатата на акцизата за тутун, лекови, пиво и вино.  Заев и СДСМ сакаат да имаат компетен увид врз тековите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека Венко Филипче и Зоран Заев пробуваат да ќарат провизии од набавка на вакцини, други луѓе од владата аминуваат шверц на 5 камиони тутун во Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јавното обвинителство молчи за шверцот на 5 камиони тутун преку Деве Баир, на фирмата „Студенац Шпед“ на Димче Тројановски, кој пак е близок пријател на Љупчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 894 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 509 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 389 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека в недела на скопскиот аеродром ќе пристигнат 500.000 кинески вакцини од производителот Синовак, кој веднаш ...
сите 424 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одговор од Царинска управа на прес конференцијата на Цветан Трипуновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: