Ѓукановиќ го обвини Белград дека работи на проект „Голема Србија”


Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ го обвини Белград дека работи на проект „Голема Србија”, во чиј центар, како што наведе е Црна Гора. „Сведоци сме на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ побара помош од Европската унија за отплата на кредитот што Црна Гора го зеде од кинеска банка за изградба на првиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, оцени дека во моментов односите со Србија се „малку воздржани“, но дека желбата на неговата влада, а смета дека тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ, денеска изјави дека изборниот резултат во Никшиќ не е негов политички крај, додавајќи дека неговата Демократска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Челниците на коалицијата „За иднината на Никшиќ“ и „Мирот е наша нација“ синоќа прогласија изборна победа во Никшиќ, најавувајќи крај на дводецениската власт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 352 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓукановиќ го обвини Белград дека работи на проект „Голема Србија”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: