Павле Трајанов бара да се формира ново „СЈО“

Градоначалничката на Арачиново, Милитие Халими, изјави дека во општината има голем број дивоградби и на жителките им е тешко да ги легализраат, затоа оваа ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Арачиново, Милитие Халими, излезе со објаснување зошто оваа оптина е единствена во Македонија што нема ниту еден денар собрано од данок на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Арачиново, Милитие Халими, вели дека тоа е рурална општина која пред да дојде таа било запоставено од претходните градоначалници и ...
| | веќе видена | слични

Откако тв24 претходно упати прашање до општина арачиново зошто таму не се плаќа данок на имот, денеска одговори градоначалничката Милитие Халими вели дека ...
| | веќе видена | слични

Србија започнува со примена на со децении најавуваниот Закон за утврдување на потекло на имот и посебни даноци. На удар се сите оние кои во рок од три години ...
| | веќе видена | слични

Со дигитализацијата и имплементирање на системот на е-даноци, нема да има општини во кои ќе има човечки фактор и ќе зависи од тоа дали има одделение, дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 237 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 938 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павле Трајанов бара да се формира ново „СЈО“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: