Таравари: Каква е логиката од воведување на полициски час во 22 часот, а рестораните работат до 21 час

Значи обично Комисијата за инфективни болести треба да донесе превентивни мерки, пред да се развие третиот бран, тогаш треба да се донесат одредени мерки. Јас ...
| | веќе видена | слични

Македонија влезе во трет бран на корона вирусот, бројките се огромни, болниците полни, а вакцини нема. Во меѓувреме власта во таква ситуација кога не успеа ...
| | веќе видена | слични

Четири месеци првиот човек на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски го нема никаде. Ако на почетокот на пандемијата беше речиси секоја недела пред ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скопје, 16. март 2021 (ИНПРЕС) – Полициски час од 17:00 часот попладнето до 05:00 часот утрото, следниот ден од петок до понеделник е една од можните ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час наместо од 22 од 17 часот до 5 часот утрото од петок до понеделник е една од можните рестриктивни мерки кои се планираат за Македонија за ...
| | веќе видена | слични

Процесот на самопопишување на македонските државјани во странство разоткри уште лага на СДСМ. Додека трае трој процес, власта на СДСМ „е горда“ на попишаните ...
| | веќе видена | слични

Полициски час кој ќе започне од 17 часот попладне до 05 часот наутро и ќе трае од петок до понеделник неделава е една од можните рестриктивни мерки кои ќе ги ...
| | веќе видена | слични

На отворено и со дистанца вирусот не се шири, надлежните да признаат каде најмногу ја има короната, вели за Алфа микробиологот Никола Пановски. Тој вели оти ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Надлежните да признаат каде најмногу се шири коронавирусот, а не во интерес на економијата да се затскриваат зад напишани казни за неносење маски на улица, ...
| | веќе видена | слични

Според микробиологот Д-р. Никола Пановски, надлежните треба да признаат каде најмногу се шири коронавирусот, а не како што вели, да се затскриваат преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 5.000 граѓани од источниот и струмичкиот регион го дочекаа својот ред за вакцина. Некои од нив до неа стигнаа преку „Мој термин“, други со трпеливо чекање ...
сите 546 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 377 | | | веќе видена

Пред почетокот на заседанието на шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ, германскиот министер за Европа Михаел Рот истакна дека мирот, напредокот, ...
сите 704 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за животна средина и просторно ...
сите 226 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Каква е логиката од воведување на полициски час во 22 часот, а рестораните работат до 21 час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: