Таравари: Јавна тајна e дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ разговараат за ново мнозинство


Секојдневно имаме огромен број на луѓе кои од ДУИ преминуваат во Алијансата. Мислам дека во владејачката СДСМ има комплекс на нестабилност. Зошто инаку би се ...
| | веќе видена | слични

Многу слабости од политичкиот живот на Балканот, не само во албанскиот простор, се поврзани со недостаток на политичка култура и државна традиција, вели во ...
| | веќе видена | слични

Партиите, како од македонскиот, така и од албанскиот блок не се излезени од изборна кампања веќе деценија ипол. Власта повеќе е насочена кон промовирање на ...
| | веќе видена | слични

Тенкото парламентарно мнозинство кое беше формирано по парламентарните избори веќе неколку месеци го покажува своето неефикасно работење во законодавниот дом. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието, во суштина, е блокирано бидејќи мнозинството не може да го обезбеди мнозинството. Улога на опозицијата е да им покаже на граѓаните како е кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што опозицијата реално бара, а власта треба да го прифати е да седнеме и да го одложиме закажаниот попис за во септември. Ова барање на опозицијата треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека во јавувањето на премиерот Зоран Заев кај ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски во емисијата КликПлус на ТВ21 одговори на обвинувањата на парламентарното мнозинство дека тие како ...
| | веќе видена | слични

„Кога системот делуваше и го врати Мијалков во притвор, тогаш ВМРО-ДПМНЕ вели дека не треба да има таков систем“, изјави пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 567 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 609 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 341 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Јавна тајна e дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ разговараат за ново мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: