ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема кворум во Собрание, нема мнозинство, бара техничка влада затоа што е слаб

Заев нема кворум во Собрание, нема мнозинство, тој бара техничка влада затоа што е слаб. Зоран Заев ја доведе државата и институциите до момент на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев да каже колку пати на „братот“ Бојко му рекол да не ја блокира Македонија и дали се спротиставил на сите кочења кои неговиот „брат“ и ги приредил на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колку е Зоран Заев демократ говори фактот што е единствен кандидат за претседател на СДСМ за претстојниот конгрес. Зоран Заев ги елиминираше сите ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев ја изрезили државата. Додека Македонија тоне на сите полиња, и немаме вакцини, бидејќи сме на 118 од 122 места на листата на Блумберг по број на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека СДСМ си игра држава, Собранието е блокирано поради немањето квориум на владејачкото мнозинство. Поради неспособноста на СДСМ парите од граѓаните не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единствени кои работат против интересите на граѓаните и државата се луѓето од СДСМ. Никој ништо не блокира, посебно не ВМРО-ДПМНЕ. Проблемот е кај нив самите, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не блокира ништо во Собранието, само не дозволува да поминат криминалните проекти на Заев, реагираат од опозициската партија. Во соопштението тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство и специјалниот Оперативен тим за втората фаза на имунизацијата на бизнис заедницата во нашата држава формирана од Претседателот на ...
сите 363 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање околу убиството кое што се случи синоќа во Бутел , истакна дека станува збор за ...
сите 362 | | | веќе видена

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 291 | | | веќе видена

„Убеден сум дека наскоро грчкиот парламент ќе ги ратификува меморандумите за поддршка за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, за ...
сите 412 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна ...
сите 140 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нема кворум во Собрание, нема мнозинство, бара техничка влада затоа што е слаб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: