СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување


Блокадите на изградбата на нов Клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ пример за неодговорно, незрело дејствување на директна штета на граѓаните и државата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска нагласи дека во врска со аферата со набавката на кинеските вакцини, наговата партија поднела интерпелација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, одговарајќи на новинарско прашање како го коментира скандалот кој ја тресе владата за набавка на кинеските вакцини ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ веќе поднесе иницијатива за интерпелација на министерот за здравство, Венко Филипче, а за тоа партијата има поддршка и од другите опозициски партии, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, изјави дека поднесената интерпелација за министерот за здравство Венко Филипче,има поддршка и од другите ...
| | веќе видена | слични

Алијансата на Албанците и Алтернатива подготвуваат илјадници амандмани за блокада на законите од петтиот сет на економски мерки со кои власта планира да им ...
| | веќе видена | слични

Иако имаше предлог од претседателот на Собранието за онлајн седници сепак не најдовме заеднички јазик со опозицијата, ни се натрупаа околу 2.000 амандмани и ...
| | веќе видена | слични

„16-ти март, помина рокот за исплата на плати а бројни компании не можат да ги исплатат платите за февруари“, објави активистката Мерсиха Смаиловиќ, ...
| | веќе видена | слични

„Причината зошто не можеме да обезбедиме кворум е затоа што имаме 4 пратеници од парламентарното мнозинство со Ковид-19“, извести пратеникот на СДСМ, Диме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 425 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 281 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 587 | | | веќе видена

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
сите 128 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: