Блокадите за изградба на Клинички се  деструктивно дејствување, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да застанат на страната на граѓаните


Блокадите на изградбата на нов Клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ пример за неодговорно, незрело дејствување на директна штета на граѓаните и државата. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Тимчо Муцунски најави дека опозицијата во Законодавниот дом ќе ги поддржи законите врзани за петтиот пакет економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимчо Муцунски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во изјава за медиумите со министерот за економија Крешник Бектеши најави дека опозицијата во Собранието ќе ги поддржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не само од петтиот сет економски мерки, туку и од четвртиот антикризен пакет се уште има законски решенија кои не ги поминале ни комисиите во Собранието. Тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијансата на Албанците и Алтернатива подготвуваат илјадници амандмани за блокада на законите од петтиот сет на економски мерки со кои власта планира да им ...
| | веќе видена | слични

Иако имаше предлог од претседателот на Собранието за онлајн седници сепак не најдовме заеднички јазик со опозицијата, ни се натрупаа околу 2.000 амандмани и ...
| | веќе видена | слични

Тенкото парламентарно мнозинство кое беше формирано по парламентарните избори веќе неколку месеци го покажува своето неефикасно работење во законодавниот дом. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 289 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 625 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 221 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадите за изградба на Клинички се  деструктивно дејствување, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да застанат на страната на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: