Здравствениот систем во Бразил е пред колапс


4 копии

Унгарија соопшти дека е регистриран рекорден број смртни случаи од коронавирус откако силниот налет на пандемијата доведе до голем притисок врз здравствениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
11 копии
2 копии

Од почетокот на пандемијата во светот се потврдени 121.291.579 случаи на заразени со Ковид-19, а во моментов се активни 20.785.157 случаи, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Во Европа, повеќе од 900.000 луѓе починаа од Ковид-19 од избувнувањето на епидемијата на коронавирус во декември 2019 година, е новиот биланс на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Точно 88 проценти од луѓето во САД на кои им била дадена вакцина со две дози, ја примиле и втората доза, покажуваат резултатите од првото сојузно истражување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 252 | | | веќе видена

Пишува Митко ПановМакедонија празнува! Македонската нација ги слави своите револуционери, државотворци, паднатите жртви во изградбата на македонската држава! ...
сите 166 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствениот систем во Бразил е пред колапс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: