Ковид-19 во светот: Заразени 118 милиони лица од кои 30 милиони во САД

10 копии
2 копии

Од почетокот на пандемијата во светот се потврдени 121.291.579 случаи на заразени со Ковид-19, а во моментов се активни 20.785.157 случаи, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу 4.000 Романци вакцинирани со првата доза на вакцина се заразиле со Ковид-19, соопшти романскиот претставник во Светската здравствена организација (СЗО), ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Во Европа, повеќе од 900.000 луѓе починаа од Ковид-19 од избувнувањето на епидемијата на коронавирус во декември 2019 година, е новиот биланс на здравствените ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Заразата на коронавирусот експоненцијално расте во Германија, изјави Дирк Брокман, експерт на Институтот за инфективни болести „Роберт Кох“, наведувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид-19 во светот: Заразени 118 милиони лица од кои 30 милиони во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: