Во 2020 Германците работеле најмалку во последните 30 години

Промените што ги донесе панемијата на коронавирус на глобалниот пазар на труд, исто така, ќе значат дека стотици милиони луѓе во западните земји ќе мораат да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија исплати девет милијарди евра во вторникот во петтата транша од финансиската помош на земјите-членки според инструментот дизајниран за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Ова е невиден шок за германската економија: штетата од пандемијата досега изнесува 250 милијарди евра, повеќе од 16.000 компании банкротираа, а најмалку 5.000 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Корона-кризата, без преседан, имаше влијание врз економијата во Европската Унија (ЕУ), како и на пазарот на трудот и на оопштеството во целина, покажува ...
| | веќе видена | слични

Шпанската влада во петокот усвои пакет помош од 11 милијарди евра за малите и средни претпријатија за да им помогне да ја надминат кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот во ЕУ се намалил бројот на работните места за 5,7 милиони. Овој податок се наведува во извештај на Европскиот фонд за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа се направени 3.529 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Куманово и Прилеп – по 2, Гостивар, Крива Паланка, ...
сите 409 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 204 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и ...
сите 705 | | | веќе видена

Обидот на македонскиот премиер да влијае врз бугарските политичари беше осуден на неуспех.Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на ...
сите 705 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 222 | | | веќе видена

Република Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската партија „Има ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 2020 Германците работеле најмалку во последните 30 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: