Заев: Јас ставив идеја на оценка на нашиот народ, заедно власта и опозицијата да го дадеме најдоброто за државата


„Јас споделив една идеја која што е вредна за размислување и која ја ставам на оценка на нашиот народ за да го дадам мојот прилог за мојот народ, за мојата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Премиерот Зоран Заев има повеќе информации од нас и тврдам дека ова е најисправниот пат за државата. Обидите што побрзо да се интегрираме во Европа се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум апсолутно за широка коалиција, но не на ваков начин. Понудата на Заев за широка коалиција е понижувачка за опозицијата, бидејќи вели “да” ама ние – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични

Лидер кој пред себе си дава задачи и визија, обично во такви моменти личниот или интересот на неговата партија се оставени понастрана. Еден од потешките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 344 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 662 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
сите 350 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Јас ставив идеја на оценка на нашиот народ, заедно власта и опозицијата да го дадеме најдоброто за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: