Заев: Германија напредува затоа што со децении во владата се сите поголеми партии, ајде заедно да возиме со 150 наместо со 100 на саат


„Доблесно е претседател на влада да испорача ваква понуда после неколку дена од гласањето доверба во парламентот. Јас мислам ако има разумни луѓе од двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Премиерот Зоран Заев има повеќе информации од нас и тврдам дека ова е најисправниот пат за државата. Обидите што побрзо да се интегрираме во Европа се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум апсолутно за широка коалиција, но не на ваков начин. Понудата на Заев за широка коалиција е понижувачка за опозицијата, бидејќи вели “да” ама ние – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични

Лидер кој пред себе си дава задачи и визија, обично во такви моменти личниот или интересот на неговата партија се оставени понастрана. Еден од потешките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 653 | | | веќе видена

„Убеден сум дека наскоро грчкиот парламент ќе ги ратификува меморандумите за поддршка за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, за ...
сите 727 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си ...
сите 111 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање околу убиството кое што се случи синоќа во Бутел , истакна дека станува збор за ...
сите 271 | | | веќе видена

43-годишниот Камер Идризи е убиеното лице во вчерашната престрелка во Бутел. Во пукањето е повреден и сопатникот од авомобилот на Идризи. Во болница е пренесен ...
сите 52 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Нека е честит и благословен празникот и нека донесе радост, среќа и спокој во вашето семејство, во вашиот дом, во вашите срца, вели генералниот секретар на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Германија напредува затоа што со децении во владата се сите поголеми партии, ајде заедно да возиме со 150 наместо со 100 на саат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: