Почна со работа модуларната болница во Куманово


Доктор Стурлакова-Димоска: Уморот е голем но најтешко е да се гледа болен кој е жеден за воздух Во време на досега најстрашната здравствена состојба, ...
| | веќе видена | слични

Пациентите заразени со британскиот сој на Ковид 19 ги наполнија болничките капацитети во ковид центарот во охридската Општа болница. Од ден на ден е во пораст ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Oд денеска лекарите и здравствените работници се враќаат на работа и почнуваат со работа и прием на пациенти. Пациентите од целиот источен регион сега нема да ...
| | веќе видена | слични

-Ова секако е повеќе од добра вест. Немаме пациент хоспитализиран во Инфективното одделение. Кога го отворивме имаше седум ковид пациенти а во одредени периоди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 196 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Подготвени сме на искрени разговори со добра волја за постигнување на взаемно прифатливо решение со соседот Бугарија, но не по секоја цена и не на штета на ...
сите 507 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна со работа модуларната болница во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: