Маркоска: ВМРО-ДПМНЕ да се откажe од блокадите за изградбата на нов Клинички центар


Блокадите на изградбата на нов Клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ e пример за неодговорно, незрело дејствување кое е на директна штета на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

„Причината зошто не можеме да обезбедиме кворум е затоа што имаме 4 пратеници од парламентарното мнозинство со Ковид-19“, извести пратеникот на СДСМ, Диме ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите кои се носат за доброто на ...
| | веќе видена | слични

Собранието е блокирано, владеачкото мнозинство вината за тоа ја гледа во деструктивното однесување на опозицијата. – Кога пристигна информацијата дека ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ) е меѓу единствените политички партии што го вгради и дозволи различното мислење во рамките на нејзините структури, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на ВМРО - ДПМНЕ Дафина Стојаноска во гостување во емисијата„ Утрински Брифинг“ кажа дека нема граѓанин во државата кој е задоволен од ...
| | веќе видена | слични

Власта покажа дека не се грижи за граѓаните во корона пандемијата. Од стартот на пандемијата нема заштитна опрема, нема болнички кревети, нема лекови, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на пандемијата власта не се грижи за граѓаните, за медицинските лица. Има вест повторно за почината докторка, први сме по број на заразени, на ...
| | веќе видена | слични

Ниту координациите кај собранискиот спикер, ниту днешната средба во рамките на процесот „Жан Моне“ дијалогот кој се одвива под европска капа засега не ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 594 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 341 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 222 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 488 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 123 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркоска: ВМРО-ДПМНЕ да се откажe од блокадите за изградбата на нов Клинички центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: