(ВИДЕО) Маркоска: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокадите за изградба на нов Клинички центар и да застанат на страната на граѓаните


Како никаде во светот, ВМРО-ДПМНЕ е можеби единствената политичка партија која отворено застанува против најкапитален проект во здравството. Блокадите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што опозицијата реално бара, а власта треба да го прифати е да седнеме и да го одложиме закажаниот попис за во септември. Ова барање на опозицијата треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека во јавувањето на премиерот Зоран Заев кај ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски во емисијата КликПлус на ТВ21 одговори на обвинувањата на парламентарното мнозинство дека тие како ...
| | веќе видена | слични

Собранието, во суштина, е блокирано бидејќи мнозинството не може да го обезбеди мнозинството. Улога на опозицијата е да им покаже на граѓаните како е кога ...
| | веќе видена | слични

„Кога системот делуваше и го врати Мијалков во притвор, тогаш ВМРО-ДПМНЕ вели дека не треба да има таков систем“, изјави пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски за ...
| | веќе видена | слични

„16-ти март, помина рокот за исплата на плати а бројни компании не можат да ги исплатат платите за февруари“, објави активистката Мерсиха Смаиловиќ, ...
| | веќе видена | слични

„Причината зошто не можеме да обезбедиме кворум е затоа што имаме 4 пратеници од парламентарното мнозинство со Ковид-19“, извести пратеникот на СДСМ, Диме ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите кои се носат за доброто на ...
| | веќе видена | слични

На помалку од 7 месеци до локалните избори, планини стојат меѓу власта и опозицијата на патот до договор за измени во изборниот законик. Преговорите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
сите 523 | | | веќе видена

Владата смета дека одвојувањето на Албанија и Северна Македонија не е во ничиј интерес и дека непринципиелноста од страна на ЕУ може да има последици за целиот ...
сите 295 | | | веќе видена

Сумирајќи ја дводневната посета на Брисел, каде што се состана со највисоките претставници на европската администрација, премиерот Зоран Заев, рече дека ...
сите 397 | | | веќе видена

Ескалираат судирите меѓу израел и палестина а бројот на загинати и повредени во најновите насилства меѓу двете страни постојано расте..Од рано утринава ...
сите 290 | | | веќе видена

Пропаднаа надежите на македонските власти за рестартирање на економијата кое требаше да случи годинава. Иако минатата година, земјава се задолжи над една ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Маркоска: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокадите за изградба на нов Клинички центар и да застанат на страната на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: