Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокадите за изградба на нов Клинички центар и да застанат на страната на граѓаните


Прес- конференција, Даниела Маркоска, пратеничка на СДСМ „Како никаде во светот, ВМРО-ДПМНЕ е можеби единствената политичка партија која отворено застанува ...
| | веќе видена | слични

„Причината зошто не можеме да обезбедиме кворум е затоа што имаме 4 пратеници од парламентарното мнозинство со Ковид-19“, извести пратеникот на СДСМ, Диме ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите кои се носат за доброто на ...
| | веќе видена | слични

На помалку од 7 месеци до локалните избори, планини стојат меѓу власта и опозицијата на патот до договор за измени во изборниот законик. Преговорите во ...
| | веќе видена | слични

Собранието е блокирано, владеачкото мнозинство вината за тоа ја гледа во деструктивното однесување на опозицијата. – Кога пристигна информацијата дека ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ) е меѓу единствените политички партии што го вгради и дозволи различното мислење во рамките на нејзините структури, ...
| | веќе видена | слични

Колку и да ветуваат и да се колнат дека секоја лидерска средба е „последна“, политичарите, и од власта и од опозицијата, по одреден временски период повторно ...
| | веќе видена | слични

Власта покажа дека не се грижи за граѓаните во корона пандемијата. Од стартот на пандемијата нема заштитна опрема, нема болнички кревети, нема лекови, на ...
| | веќе видена | слични

За време на пандемијата власта не се грижи за граѓаните, за медицинските лица. Има вест повторно за почината докторка, први сме по број на заразени, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 485 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 410 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 135 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Северна Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во ...
сите 476 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокадите за изградба на нов Клинички центар и да застанат на страната на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: