Вакцината Фајзер/БиоНТек ја неутрализира бразилската мутација на Ковид-19

Крвта земена од луѓе на кои им била дадена вакцината, ја неутрализирала верзијата на вирусот, која ги содржела истите мутации, на многу заразната варијанта ...
| | веќе видена | слични

Примиле вакцина, па се заразиле. Ова е случај кај 1%, или 58 медицински лица од околу 4800, кои се потврдени со SARS-CoV-2 по првата доза „Фајзер“ вакцина, ...
| | веќе видена | слични

Засега нема нови мерки, ниту продолжување на полицискиот час. Од Министерството за здравство нема најава и за дополнителни ограничувања викендов. -Нема ...
| | веќе видена | слични

Професор д-р Драган Даниловски, чија тесна специјалност се инфектологијата и биостатистиката, во својата најнова анализа која ја сподели преку Фејсбук, во ...
| | веќе видена | слични

Сите ќе примат втора доза, ама откако ќе оздрават. Вкупно вакцинирани  4 782 здравствени работници Позитивни откако примиле прва доза „Фајзер“ вакцина – 58 -Се ...
| | веќе видена | слични

Од појавата на првиот случај на ковид-19 во Македонија пред една година досега, 116 лица по вторпат се заразиле со вирусот. Ова го покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Драган Даниловски, на социјалните мрежи направи детална анализа во врска со вакцинацијата на луѓето и тие кои биле во контакт со корона вирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиологот професор д-р Драган Даниловски, во својата нова објава на Фејсбук направи анализа која тргнува од резултатите на Институтот за имунологија при ...
| | веќе видена | слични

Професорот д-р Драган Даниловски чија што специјалност се инфектологијата и биостатистиката, во својата најнова анализа која што ја сподели на социјалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Словенија се влошува последните денови, потврдени се 111 инфекции со коронавирус во последните 24 часа, но тема на денот е ...
сите 147 | | | веќе видена

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
сите 179 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцината Фајзер/БиоНТек ја неутрализира бразилската мутација на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: