ВМРО-ДПМНЕ: Нема криминал во земјава во кој не е замешан Зоран Заев и неговиот брат Вице

Криминалецот Зоран Заев ги брани криминалците. Јавна тајна е дека Зоран Заев е во договор со уценети луѓе од опозицијата за да создава вештачка криза во ВМРО. ...
| | веќе видена | слични

„Колку е Зоран Заев демократ говори фактот што е единствен кандидат за претседател на СДСМ за претстојниот конгрес“, реагираат од ВМРО –ДПМНЕ на ...
| | веќе видена | слични

Бројката на починати од корона се движи кон 3.500, бројката на новозразаени секој ден се зголемува, газиме во третиот бран, сите се вакцинираат, ама не и ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Заев и Филипче да набават вакцини урива рекорди, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски. „Блумберг“ направил анализа и интерактивна мапа за ...
| | веќе видена | слични

Додека СДСМ си игра држава, Собранието е блокирано поради немањето квориум на владејачкото мнозинство. Поради неспособноста на СДСМ парите од граѓаните не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук објави анализа на Блумберг за вакцинацијата во светот, а според која Македонија е на 118 место од 122 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нема криминал во земјава во кој не е замешан Зоран Заев и неговиот брат Вице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: