Научно истражување: Вакцината на „Фајзер“ е ефикасна против бразлиската мутација на корона вирусот

Лабораториските истражувања објавени во списанието „ New England Journal of Medicine “, покажуваат дека вакцината развиена од „Фајзер“ и „БиоНТек“ успеала да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Швајцарската фармацевтска компанија „Рош“ соопшти денеска дека работи на нов дијагностички тест, чија цел е откривање нови мутации на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Поради новите соеви на коронавирусот, кои се позаразни и кои го заобиколуват човечкиот имунитет, ќе биде потребна редовна ревакцинација против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска ги увери Филипинците дека неодамнешниот скок на бројот на случаи на коронавирус не треба да биде причина за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ќе биде потребна редовна ревакцинација против коронавирусот заради новите варијанти што го прават позаразен и поспособен да го заобиколи човечкиот имунитет, ...
| | веќе видена | слични

Редовното вакцинирање против ковид-19 ќе биде неопходно во иднина поради новите мутации на вирусот што го прават позаразен и поспособен за заобиколување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Филипинските власти соопштија дека е откриен нов вид на коронавирус во земјата, изјави за медиумите филипинското Министерство за здравство. Здравствените ...
| | веќе видена | слични

Развојот на новите варијации на коронавирусот се заканува да ја продолжи пандемијата и покрај тоа што вакцините влеваа надеж дека со нив ќе се стави крај, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 438 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 310 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 174 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научно истражување: Вакцината на „Фајзер“ е ефикасна против бразлиската мутација на корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: