ВМРО-ДПМНЕ: Полицискиот час не е решение, народот чека вакцина


2 копии

Процесот на самопопишување на македонските државјани во странство разоткри уште лага на СДСМ. Додека трае трој процес, власта на СДСМ „е горда“ на попишаните ...
| | веќе видена | слични

И додека власта денес предводена од СДСМ е горда на попишаните 60 илјади граѓани од дијаспората, во минатото го обвинуваше раководството на ВМРО-ДПМНЕ дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Социјалистичката партија на Македонија, Љупчо Димовски вели дека пописот треба да се одложи за септември месец, затоа што одењето дома во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во очи на форсиран попис, за коj веќе течат интензивни подготовки и во услови на четирицифрени бројки од новозаразени од ковид-19, логично е да се постави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и ...
| | веќе видена | слични

Во време на пандемија и повторна експлозија на коронавирусот, со голем скок на бројот на новозаразени и кога сите други земји го одложија пописот за годинава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 601 | | | веќе видена

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 469 | | | веќе видена

Во однос на граѓаните кои немаат државјанства, со став излезе Хелсиншкиот комитет за човекови права (ХК). Тие подготвија правно мислење во однос на ...
сите 204 | | | веќе видена

Ситуацијата е сериозна и во овој момент имаме благо зголемување на притисокот врз ковид-центрите, односно во текот на вчерашниот ден имало поголем број на нови ...
сите 317 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 133 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 192 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Полицискиот час не е решение, народот чека вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: