НЕПОЧИТУВАЊЕТО НА МЕРКИТЕ ГО ВРАЌА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС: Се чека „амин“ од Владата


Владата ќе ја донесе одлуката дали од среда од 22 часот ќе се воведе повторно полициски час. По речиси десет месеци извесно е дека ќе нема излегување надвор и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје, 16. март 2021 (ИНПРЕС) – Полициски час од 17:00 часот попладнето до 05:00 часот утрото, следниот ден од петок до понеделник е една од можните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Под специјални протоколи и само во надворешните делови, од денеска почнуваат со работа угостителските објекти на Кипар, а полицискиот час наместо од 21 ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Полицискиот час наместо од 22 од 17 часот до 5 часот утрото од петок до понеделник е една од можните рестриктивни мерки кои се планираат за Македонија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 296 | | | веќе видена

Фирмите и самостојните вршители на дејност за помош за плати за февруари и март од петтиот пакет мерки ќе може да аплицираат до 30 април годинава. ...
сите 262 | | | веќе видена

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 лица. Владата планира преку кампањи да ја подигнува свеста на граѓаните за потребата од ...
сите 362 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 64 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 703 лица сомнителни и ...
сите 470 | | | веќе видена

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против 11 лица во врска со злоупотреби извршени при ...
сите 282 | | | веќе видена

Граѓаните во услови на пандемија имаат проблем со остварување на правото на надоместок на помош и нега од друго лице. За проблемот е информирана Владата, со ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕПОЧИТУВАЊЕТО НА МЕРКИТЕ ГО ВРАЌА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС: Се чека „амин“ од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: