Точиме поскапи горива: Ова се цените од денес

Од полноќ бензините поскапеа за 1,5, а дизелот за еден денар. Новата цена на Еуросупер БС-95 е 67,50 а на Еуросупер БС-98 е 69,50 денари за литар. Еуродизел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четврта недела по ред цените на горивата се зголемуваат. Со новата одлука која ја донесе денеска Регулаторната комисија за енергетика дизел горивото од полноќ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 1.092 случаи на корона и 32 починати лица, 32 семејства завиени во црно. Филипче и Заев рушат црни биланси. Македонија со Филипче и Заев, се искачи високо ...
сите 251 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 564 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точиме поскапи горива: Ова се цените од денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: