За 50 проценти е зголемен бројот на хоспитализации, не очекува нов двонеделен полициски час


Се очекува денеска Владата да го прифати предлогот за воведување на построга рестриктивна мерка, полицики час кој вчера го најави министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје, 16. март 2021 (ИНПРЕС) – Полициски час од 17:00 часот попладнето до 05:00 часот утрото, следниот ден од петок до понеделник е една од можните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Под специјални протоколи и само во надворешните делови, од денеска почнуваат со работа угостителските објекти на Кипар, а полицискиот час наместо од 21 ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Полицискиот час наместо од 22 од 17 часот до 5 часот утрото од петок до понеделник е една од можните рестриктивни мерки кои се планираат за Македонија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 50 проценти е зголемен бројот на хоспитализации, не очекува нов двонеделен полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: