На фирмите не им се дава неделата – ќе паѓа прометот, ќе има отпуштања…


Прогласувањето на неделата за неработен ден ќе предизвика финансиски загуби во одредени сектори, ќе ја намали продуктивноста и конкурентноста на компаниите и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Доколку во конечното решение се одлучиме трговските центри да работат во недела, тоа ќе биде под строго дефинирани критериуми, строго определено работно време, ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно трговските центри ќе продолжт да работат и во недела, односно дека вработените во трговијата на мало ќе бидат исклучени од законското решение за ...
| | веќе видена | слични

Јагода Шахпаска, министерката за труд и социјална политика, денеска на промоција на Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев смета дека трговските центри треба да работат и во недела, но вели дека им дава шанса на ресорните министри, работниците и коморите да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев со неколкумина министри од кабинетот, во придружба на претставници на Ист Гејт Мол, го посетија најголемиот трговски центар во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Скопје есенва ќе го добие најголемиот трговски центар во земјава и во регионот, „Ист гејт мол“, кој на 160.000 метри квадратни, на граѓаните ќе им понуди околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 309 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 629 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучед на македонскиот премиер со демант на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за негова, наводна поврзаност со уапсените во акцијата на МВР за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 394 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 222 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На фирмите не им се дава неделата – ќе паѓа прометот, ќе има отпуштања…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: