Колку се ризични потезите на Заев?


Седум пратеници од помалите политички партии, и од власта и од опозицијата, предлагаат измени и дополнувања на Изборниот законик, а предлогот вчера го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само една недела убедливо зголемување на рејтингот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ покажуваат двете анкети направени од Политичкиот институт ИПИС и анкетата ...
| | веќе видена | слични

Нова анкета за состојбата со рејтинзите на македонската политичка сцена објави „Јуроп електс“. Според нивното истражување, ВМРО-ДПМНЕ ја зголемува предноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Europe Elects“ е лидер на пазарот во анализата на анкетите и податоците за изборите во Европа. Германската старт-ап контекстуализира бесплатни податоци за ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот квиз на просторите на поранешна Југославија – квискотека – имаше една игра наречена асоцијации во која натпреварувачите преку отворање полиња во ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за составување нова техничка или коалициска влада преку поинакво мнозинство во Собранието, конфузијата околу снабдувањето со вакцини за спречување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку се ризични потезите на Заев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: