Дали широката влада е фикција или може да стане реалност?

2 копии

За само една недела убедливо зголемување на рејтингот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ покажуваат двете анкети направени од Политичкиот институт ИПИС и анкетата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични

Нова анкета за состојбата со рејтинзите на македонската политичка сцена објави „Јуроп електс“. Според нивното истражување, ВМРО-ДПМНЕ ја зголемува предноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Europe Elects“ е лидер на пазарот во анализата на анкетите и податоците за изборите во Европа. Германската старт-ап контекстуализира бесплатни податоци за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 724 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 589 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 100 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 179 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 51 | | | веќе видена

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, изјави дека вакцината „Астра Зенека“ ќе биде повлечена доколку интересот за неа во земјата целосно се ...
сите 472 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали широката влада е фикција или може да стане реалност?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: