Внукот на Јосип Броз Тито ќе оди в затвор

Вочера во Србија бил сослушан Немања Стојиљкович (25) од Ниш, кој е осомничен дека бил администратор групата „балканска соба“ на апликацијата „Телеграм“, каде ...
| | веќе видена | слични

Во Србија, во обвинителството за борба против високотехнолошки криминал, во петокот е сослушан Немања Стојиљковиќ (25) од Ниш кој е осомничен дека бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Немања Стоиљковиќ од Ниш беше сослушан во обвинителството за борба против високо-технолошки криминал. Дваесет и пет годишното момче се сомничи дека бил ...
| | веќе видена | слични

Вишиот суд во Белград денеска ќе донесе одлука за продолжување на притворот за самопрогласениот учител по глума, Мирослав Мики Алексиќ, а жртвите стравуваат ...
| | веќе видена | слични

Од Англија, до Србија, преку Македонија, и речиси на целиот Балкан. Огромен е бројот на жртвите на таканаречената одмаздничка порнографија. Фотографии на жени, ...
| | веќе видена | слични

По вестите за „Телеграм“ групата со повеќе од 36.000 членови кои споделуваат експлицитни фотографии и видеа од жени без нивна согласност, се појавија нови ...
| | веќе видена | слични

На Управата за криминалистичка полиција ѝ беше наредено да го испита случајот поврзан со језива машка група на Телеграм, во која 36.000 мажи споделувале слики, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 205 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внукот на Јосип Броз Тито ќе оди в затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: