Георгиевски доби лекција по историја – Експремиерот се извини (ВИДЕО)


Професорот и првиот министер за односи со странство во независна Македонија, Денко Малески во колумна за бугарската агенција БГНЕС изразува загриженост од ...
| | веќе видена | слични

Полицаец држи густо јаже во раката и повлекува зад себе човек со јамка околу вратот и со знак на градите на кој пишува „Пет колони“ и „Предавник“. Зад него оди ...
| | веќе видена | слични

Историчарот Драги Ѓоргиев, копретседател на македонско-бугарска историска комисија за историски образовни прашања и историчарот Петар Тодоров, член на ...
| | веќе видена | слични

Драги Ѓорѓиев и Петар Тодорв од мешовитиот македонско-бугарски комитет за историски прашања велат дека доколку една од страните на комисијата на крајот ...
| | веќе видена | слични

Изминативе недели, во македонската јавност се појавија неколку предлози или идеи како да се реши проблемот со Република Бугарија. Последната рунда на нудење ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија со меѓународно најслаба позиција од сите нејзини соседи и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон ...
| | веќе видена | слични

На Бугарската национална телевизија (БНТ) деновиве беше нападнат покојниот македонски историчар Бранко Панов, кој со својата научна работа има урнато безброј ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон другите земји во регионот, оценува аналитичарот Жарко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Датумот за преговори со Европската унија е недостижен додека е заев на власт, Македонија останува и пред портите на ЕУ, и национално понижена - реагираат од ...
сите 554 | | | веќе видена

САД и Кина преговараат за можна средба на американскиот државен секретар Ентони Блинкен и кинескиот министер за надворешни работи Ванг Jи на министерскиот ...
сите 354 | | | веќе видена

Во текот на следните два дена (четврток и петок), целата територија на државата ќе биде зафатена со температури од портокалова (алертна) фаза, предупредува ...
сите 356 | | | веќе видена

Се степале пред угостителски објект, а еден од нив нападнал и полицаец Завчера околу 4.30 часот, на паркинг пред угостителски објект во Куманово, од полициски ...
сите 284 | | | веќе видена

Легендата на холандскиот фудбал, Рафаел Ван дер Варт вели дека Горан Пандев заслужил да биде испратен како што тоа се случи на „Јохан Кројф“ Арената. ЕВРО 2020 ...
сите 204 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) деновиве посветува посебно внимание на варијантата на корона вирусот Ц37, познат како варијанта од Андите или ламбда, ...
сите 250 | | | веќе видена

Намалувањето на ДДВ-то е едно од решенијата што Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) го понуди точно пред една година како можност да се заштитат ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски доби лекција по историја – Експремиерот се извини (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: