Пресуда на Вишиот суд во Белград: Осум месеци затвор за внукот на Јосип Броз Тито

Едвард Броз, внук на поранешниот доживотен претседател на Југославија, Јосип Броз Тито е осуден на осум месеци затвор за сообрачајна несреќа од 1992 година во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Разјаснета е ликвидацијата на Горан Ставриќ, нарко-бос по потекло од Србија, кој беше убиен во 2014 година во Перу, а Диего Рибера Ландивар, осомничениот за ...
| | веќе видена | слични

Црногорската полиција во Будва го уапси Г.С. (42), државјанин на Македонија, по кого македонските власти имаа распишано меѓународна потерница за издржување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресуда на Вишиот суд во Белград: Осум месеци затвор за внукот на Јосип Броз Тито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: