Регистрирани 316 нови случаи на заразени со Ковид 19, починати се 11 лица

3 копии

Во Европа, повеќе од 900.000 луѓе починаа од Ковид-19 од избувнувањето на епидемијата на коронавирус во декември 2019 година, е новиот биланс на здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Скопје и понатаму останува жариште на ковид-19, со најголем број активни случаи во градот. Според денешната статистика на Министерството за здравство, вака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 259 | | | веќе видена

Помина уште еден ден, и повторно молк од Спасовски и МВР за прашањата поврзани со картелот Заеви и шверцот на дрога. Картелот Заеви ја направија Македонија ...
сите 309 | | | веќе видена

Независната угостителска комора е првата комора која минатата недела го потпиша меморандумот за соработка во туризмот со министерството за економија за ...
сите 232 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 68 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 281 | | | веќе видена

Вакцинацијата на сите граѓани на возраст од 55 години и повеќе ќе почне утре во Франција, изјави министерот за здравство Оливие Веран. Министерот објасни дека ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани 316 нови случаи на заразени со Ковид 19, починати се 11 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: