Евидентирани 40397 лица во апликацијата за самопопишување на иселениците


Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заклучно со 8 часот утринава, преку апликацијата за самопопишување, се регистрирале вкупно 68.668 лица од дијаспората. Заклучно со 21. април годинава ќе трае ...
| | веќе видена | слични

Пописот на лицата кои се во странство почна на 1 март. Преку апликацијата се попишуваат македонските државјани кои престојуваат во странство, поради работа или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во период кога секојдневно има по 20-тина жртви од коронавирусот, во време кога од немајкаде ставија полициски час,незаштитени партиски војници од партиски ...
| | веќе видена | слични

Во тек е процесот на попишување на дијаспората. Преку електронската апликација попишани се над 60.000 граѓани. Најмногу лица се самопопишале во Швајцарија, ...
| | веќе видена | слични

Засега најголем број самопопишувачи доаѓаат од иселените Македонци во Швајцарија. Податоците на надлежните покажуваат дека дијаспората во Швајцарија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема поголемо лицемерие од тоа Антонио Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ осудуван и казнет во Германија денеска да зборува и да глуми загриженост за ...
сите 395 | | | веќе видена

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евидентирани 40397 лица во апликацијата за самопопишување на иселениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: