Преку апликацијата за самопопишување досега вкупно се регистрираа 40.397 лица


Преку апликацијата за самопопишување, заклучно со утринава се регистрирале вкупно 40.397 лица кои се надвор од земјава. Инаку, самопопишувањето за оние кои не ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со 8 часот утринава, преку апликацијата за самопопишување, се регистрирале вкупно 68.668 лица од дијаспората. Заклучно со 21. април годинава ќе трае ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пописот на лицата кои се во странство почна на 1 март. Преку апликацијата се попишуваат македонските државјани кои престојуваат во странство, поради работа или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во период кога секојдневно има по 20-тина жртви од коронавирусот, во време кога од немајкаде ставија полициски час,незаштитени партиски војници од партиски ...
| | веќе видена | слични

Во тек е процесот на попишување на дијаспората. Преку електронската апликација попишани се над 60.000 граѓани. Најмногу лица се самопопишале во Швајцарија, ...
| | веќе видена | слични

Засега најголем број самопопишувачи доаѓаат од иселените Македонци во Швајцарија. Податоците на надлежните покажуваат дека дијаспората во Швајцарија од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 691 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 218 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 47 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 82 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 250 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку апликацијата за самопопишување досега вкупно се регистрираа 40.397 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: