Шефот на Coinbase ќе добива бонус од милион долари на ден доколку ја извади на берза

Извршниот директор на најголемата берза за криптовалути во светот, Coinbase, ќе добие бонус од 3 милијарди долари доколку успешно ја заврши својата првична ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во официјален поднесок на „Тесла“ денеска до Комисијата за хартии од вредност и берзански тргувања (СЕК), Комисијата се информира дека функцијата на Елон Маск ...
| | веќе видена | слични

Елон Маск, по којзнае кој пат, покажа дека тој е сè, освен обичен директор. Покрај неговото име, технолошкиот магнат го запиша „Technoking of Tesla“ како ...
| | веќе видена | слични

Викендов вредноста на криптовалутата се зголеми за 5 проценти. Најпопуларната криптовалута во светот, биткоин, постави нов рекорд минатата ноќ кога вредноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 250 | | | веќе видена

Во гостување на емисијата „Студио 10“, медицинскиот техничар Денис Јанкуловски - Космонаутко, истакна дека вакцинацијата е од голема важност за народот да може ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на Coinbase ќе добива бонус од милион долари на ден доколку ја извади на берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: