Западен Балкан може да заштеди и до 800 милиони евра со Зелените коридори

Осумдесет проценти од сите камиони користеле Зелени коридори и речиси половина од милион камиони имале корист од приоритетниот премин и поедноставените ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на „Македонија 2025“, Никица Мојсоска Блажевски не го го споделува оптимизмот на Владата дека планот „Шанса за сите“ ќе значи справување со ...
| | веќе видена | слични

Државите и компаниите итаат да развијат брзи и евтини тестови, со кои здравствените работници во првите борбени линии против коронавирусот ќе можат за кратко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владите низ целиот свет се обидуваат да го решат проблемот со фрагментирано производство на вакцини, и многу земји се обидуваат да организираат домашно ...
| | веќе видена | слични

Владите ширум светот се обидуваат да го решат проблемот со фрагментирано производство на вакцини, и многу земји се обидуваат да организираат домашно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Сто дена работа на новата и прва „експертско-демократска и апостолска“ Влада што ја имала Црна Гора, завршуваат. Во претходниот период, Владата работеше многу ...
| | веќе видена | слични

Австралиецот со македонско потекло, Џон Јоновски , инаку некогашен советник во владите на Бучковски и на Груевски, во интервју за „Локално“ открива каков совет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин денешните разговори со неговиот американски колега Џо Бајден ги оквалификува како „контруктивни“. Тој рече дека разговорите ...
сите 303 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 186 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Западен Балкан може да заштеди и до 800 милиони евра со Зелените коридори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: