ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брани Мијалков, кај него завршија парите од „Рекет“, и тој мора да одговара

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
| | веќе видена | слични

Додека СДСМ си игра држава, Собранието е блокирано поради немањето квориум на владејачкото мнозинство. Поради неспособноста на СДСМ парите од граѓаните не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заев нема кворум во Собрание, нема мнозинство, тој бара техничка влада затоа што е слаб. Зоран Заев ја доведе државата и институциите до момент на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за телевизијата Н1 од Србија откри дека на неговиот брат Вице му е одземена возачката дозвола поради сообраќаен прекршок, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија вистинска економија нема откако Заев е на власт Со Зоран Заев и СДСМ македонската економија доживеа крах, и се подлабоко државата влегува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Криминалецот Зоран Заев ги брани криминалците. Јавна тајна е дека Зоран Заев е во договор со уценети луѓе од опозицијата за да создава вештачка криза во ВМРО. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 345 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Расте нервозата во белиот дворец откако Христијан Мицкоски повторно, по којзнае кој пат не успеа да го одбрани криминалот. Ниеден обид на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 230 | | | веќе видена

Шест лица се приведени во вчерашната акција на полицијата во која беa запленети 200 килограми марихуана, во вредност од над 800.000 евра. Меѓу приведените ...
сите 120 | | | веќе видена

Под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче и Заев“ денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ по четврти пат протестираше пред Министерството за здравство и побара ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се врши масовно вакцинирање со вакцината Спутник V, закажани се речиси 3000 термини. Планот е да се достигнат 7000 ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брани Мијалков, кај него завршија парите од „Рекет“, и тој мора да одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: