Нов проект во Норвешка вреден 325 милиони долари – тунел за бродови


Во западна Норвешка, наскоро треба да започне изградбата на првиот тунел за бродови вреден 325 милиони долари. Се очекува одбрување на финансиски средства за ...
| | веќе видена | слични

Тунелот ќе има три сообраќајни ленти во секоја насока и посебен дел за велосипедистите во согласност со сите безбедносни стандарди Околу белгискиот град ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Кипар, Грција и Израел во понеделникот потпишаа иницијален договор за поставување на најдолгиот подморски кабел на светот, кој ќе поминува под Средоземното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кипар, Грција и Израел потпишаа прелиминарен договор за изградба на најдолгиот и најдлабокиот подводен далновод, кој ќе биде поставен на дното на Средоземното ...
| | веќе видена | слични

На западот на Норвешка наскоро би требало да почне изградбата на првиот тунел за бродови вреден 325 милиони долари. Норвешката крајбрежна администрација ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 84 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов проект во Норвешка вреден 325 милиони долари – тунел за бродови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: