ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги брани Мијалков поради договор за предизвикување наводна криза во партијата

Единствен кој го брани криминалот на поранешниот директор на Управата за безбеднсот и контраразизнавање (УБК) Сашо Мијалков е премиерот Зоран Заев. Тој се ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако во колумна на expres.mk беше предвидено дека бизнисменот Јордан Камчев може да биде уапсен со цел дефокусирање на јавноста од актуелните ...
| | веќе видена | слични

Во жестока конкуренција во последниве години, неделава зад нас е недела во која се случија најголем број скандали во историјата на Македонија. Познавајќи ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев во интервју за телевизијата Н1 од Србија откри дека на неговиот брат Вице му е одземена возачката дозвола поради сообраќаен прекршок, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Криминалецот Зоран Заев ги брани криминалците. Јавна тајна е дека Зоран Заев е во договор со уценети луѓе од опозицијата за да создава вештачка криза во ВМРО. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 459 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си ...
сите 332 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија. Објавени се седум јавни повици за финансиска поддршка за угостителскиот и ...
сите 49 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 50 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги брани Мијалков поради договор за предизвикување наводна криза во партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: