Ќе нѐ потсети ли коронавирусот дека домашното производство на храна е есенцијално?

Mора да се најдат механизми што ќе овозможат обнова на бројноста на говедата, овците и пилињата што се одгледуваат во нашата земја и што првенствено ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската агенција за меѓународен развој УСАИД ги поддржува преработувачите на овошје и зеленчук во Македонија и Косово во градење на конкурентност преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе нѐ потсети ли коронавирусот дека домашното производство на храна е есенцијално?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: