ВМРО-ДПМНЕ: Мафијаши се мафијаши - никој не одговораше за бегството на Мијалков, а сега му ја топат и казната за 3 години


Како поминуваат деновите, така се топи казната на Мијалков во години. Дали казната на Мијалков од 12 ќе се стопи на 9 години, и дали тоа ќе го потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 30 години затвор за Мијалков, ако му се утврди вина во сите предмети на СЈО Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Апелацискиот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Сашо Мијалков во предметот „Таргет – Тврдина“ и го потврди решението за притвор како мерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 885 | | | веќе видена

Шефот на бугарската држава во Брисел изјави дека не попуштиле на силниот притисок од европските партнери. Порача дека европската перспектива на Скопје зависи ...
сите 284 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Мафијаши се мафијаши - никој не одговораше за бегството на Мијалков, а сега му ја топат и казната за 3 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: